Načítám...
  Zpět na výpis
Minervois "Paul" 2018 BIO, Domaine de Homs

šťavnaté a opulentní Minervois, výrazné a svěží
Objem: 0,75l

Cena s DPH:
390 Kč
Cena bez DPH:
322 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Informace o produktu
REGION: Languedoc
AOC: Minervois
ODRŮDY: 80% Syrah a 20% Grenache noir
ROČNÍK: 2018
ALKOHOL: 14%
VÝNOS: 47 hl/ha
STÁŘÍ VINICE: 40 let
CERTIFIKACE: Bio-organická  
ARCHIVACE: do 2025

 

 

Malé rodinné vinařství najdeme v oblasti Minervois, asi 15km od známého středověkého města Carcassonne. Domaine des Homs se pyšní třemi hvězdičkami v Guide Hachette! Podnik vede Jean-Marc Crozal společně s manželkou Anne. Rodiny obou partnerů patří mezi prastaré vinařské rodiny oblasti Languedoc. Než Jean-Marc vinařství převzal, zabývala se rodinná firma pouze prodejem hroznů a moštu. To se ale změnilo roku 2000. Jean-Marc nyní úročí své zkušenosti, které po vystudování vinařské univerzity v Suzela-Rousse načerpal během let strávených ve slavném vinařství Mont Redon v Chateauneuf du Pape. Crozalovi hospodaří celkově na 20 hektarech vinic. Vinařství leží v nadmořské výšce 150m a je obklopeno borovicemi, mandlovníky, olivovníky a samozřejmě i vinicemi. Ty pokrývají prakticky celé okolí usedlosti des Homs, usedlosti středověkého původu. Protože se nacházíme na jakémsi ostrohu - terase, jsou zdejší vinice často bičovány severními větry. 

Cuvée Paul je typickým představitelem apelace Minervois s dominantní odrůdou Syrah ze starých vinic (cca 40 let), nacházejících se na kamenito-jílovitých terasách v blízkosti usedlosti Homs. Fermentace a macerace probíhají po dobu čtrnácti dnů, následuje cca roční školení v betonových nádržích. Víno tak nepřichází do kontaktu se dřevem, aby byly zachovány svěžest a ovocnost.

Barva je temná s fialovými odlesky, nos evokuje červené ovoce. To cítíme také v ústech, jsou to především rybíz a sušené červené ovoce. Celkově je víno šťavnaté, svěží a vyniká výraznou čerstvostí a komplexností. Hedvábné taniny a dlouhá dochuť dotvářejí celkový skvělý dojem z tohoto sympatického vína.

 

GASTRONOMIE:

Grilovaná masa, klobásky, jemnější kravské sýry. 
Před podáváním dekantujte.    
Servírujte při teplotě 17 ° C.
 
HODNOCENÍ:
16/20 - Jancis Robinson
90/100 - La Revue du vin de France
*** - Guide Hachette
Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.