Načítám...
  Zpět na výpis
Bourgogne Hautes Côtes de Nuits blanc cuvée "K" 2016, Château de Laborde

Výrazně ovocné a opulentní burgundské Chardonnay, které zraje v dubových sudech.
Objem: 0,75l

Cena s DPH:
480 Kč
Cena bez DPH:
397 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Informace o produktu
REGION: Burgundsko
AOC: Bourgogne blanc
ODRŮDY: 100% Chardonnay
ROČNÍK: 2015
ALKOHOL: 13%
DOPORUČENÁ ARCHIVACE: do r. 2022 

 

CHARAKTERISTIKA:

Ačkoliv se Hervé Kerlann narodil v Bretani a dětství strávil v Bordeaux, je Burgunďanem tělem i důší. V roce 1998 zakoupil v obci Meursanges (nedaleko Beaune) Château de Laborde, postavené roku 1678 na místě někdejší pevnosti z XI století. Tento zámek býval v minulosti nazýván burgundským Versailles. Hervée Kerlann zde vytváří vína, která jsou dokonalým otiskem zdejších jedinečných terroirů. 

Ročník 2016 byl velmi suchý, což prospělo víc červeným než bílým vínům, ale kdo odvedl dobrou práci ve vinicích - a Hervé Kerlann k takovým vinařům patří - má nádherná bílá vína, která jsou opulentní, ale nechybí jim potřebná svěžest.  

Bílá vína nejsou v oblasti Côtes de Nuits častá - každý milovník burgundských má tuto část spojenou s opulentními pinoty - bílá vína zde tvoří asi jen 10% z celkové produkce. Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sklízeny na parcelách kopce Vergy, jenž má obdobnou geologickou stavbu jako vrch Corton, odkud pocházejí jedny z největších bílých vín Burgundska.

Víno nese osobitý rukopis Hervého Kerlanna. Je čisté, příjemně minerální a přitom plné, intenzivní. Barva je sytě žlutá, ve vůni cítíme nejprve koření, skořici a vanilku, vzápětí detekujeme ovocná aroma, zejména mirabelky. V ústech je víno bohaté, mocné a šťavnaté. Všechny složky jsou v dokonalé harmonii.

 

GASTRONOMIE:

Skvěle doprovodí ryby, korýše, burgundskou šunku a sýr Comté.   
Servírujte při teplotě 10 - 12° C.

 

HODNOCENÍ:

Zlatá medaile - Brusel
Stříbrná medaile - Decanter
Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.