Načítám...
  Zpět na výpis
Bourgogne Hautes Côtes de Nuits blanc cuvée "K" 2018, Château de Laborde

Výrazně ovocné a opulentní burgundské Chardonnay, které zraje v dubových sudech.
Objem: 0,75l

Cena s DPH:
580 Kč
Cena bez DPH:
479 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Informace o produktu
REGION: Burgundsko
AOC: Bourgogne blanc
ODRŮDY: 100% Chardonnay
ROČNÍK: 2018
ALKOHOL: 13%
DOPORUČENÁ ARCHIVACE: do r. 2023 

 

 

Ačkoliv se Hervé Kerlann narodil v Bretani a dětství strávil v Bordeaux, je Burgunďanem tělem i důší. V roce 1998 zakoupil v obci Meursanges (nedaleko Beaune) Château de Laborde, postavené roku 1678 na místě někdejší pevnosti z XI století. Tento zámek býval v minulosti nazýván burgundským Versailles. Hervée Kerlann zde vytváří vína, která jsou dokonalým otiskem zdejších jedinečných terroirů. 

Ročník 2018 je v Burgundsku výjimečným ročníkem. Leden byl velmi mírný (nejteplejší od roku 1945) a vlhký. Po chladném únoru následovaly další deštivé měsíce březen a duben. Celkově spadlo až o 50% více srážek než bývá zvykem. Jaro pak bylo velmi suché a teplé, léto tropické, avšak s občasnými srážkami, takže vinice netrpěly suchem a závěr léta tak byl agronomicky perfektní - sklizeň na přelomu srpna a září proběhla v neuspěchaných podmínkách. Výsledná vína - červená i bílá -  vykazují hloubku, živost a koncentraci. Lze předpokládat, že budou velmi dobře stárnout.

Bílá vína nejsou v oblasti Côtes de Nuits častá - každý milovník burgundských má tuto část spojenou s opulentními pinoty - bílá vína zde tvoří asi jen 10% z celkové produkce. Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sklízeny na parcelách kopce Vergy, jenž má obdobnou geologickou stavbu jako vrch Corton, odkud pocházejí jedny z největších bílých vín Burgundska.

Degustace: Víno nese osobitý rukopis Hervého Kerlanna. Je čisté, příjemně minerální a přitom plné, intenzivní. Barva je sytě žlutá, ve vůni cítíme nejprve koření, skořici a vanilku, vzápětí detekujeme ovocná aroma, zejména mirabelky. V ústech je víno bohaté, mocné a šťavnaté. Všechny složky jsou v dokonalé harmonii.

 

GASTRONOMIE:

Skvěle doprovodí ryby, korýše, burgundskou šunku a sýr Comté.   
Servírujte při teplotě 10 - 12° C.

 

HODNOCENÍ:

Zlatá medaile - Brusel
Stříbrná medaile - Decanter
Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.