Načítám...
  Zpět na výpis
Le Pauillac 2011, Château Latour

skvělé červené víno od prestižního výrobce Château Latour Grand Cru Classé
Objem: 0,75l

Cena s DPH:
2 910 Kč
Cena bez DPH:
2 405 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Informace o produktu
REGION: Bordeaux
AOC: Pauillac
ODRŮDY: 55% Cabernet Sauvignon, 46% Merlot
ROČNÍK: 2011
ALKOHOL: 13%
ARCHIVACE: do r. 2035

 

CHARAKTERISTIKA:

Prestižní Château Latour je jednou ze čtyř bordeauxských usedlostí, jimž byla v rámci legendární klasifikace z roku 1855 přiznána kategorie Premier Grand Cru Classé en 1855. Vinařství najdeme ve slavné apelaci Pauillac, respektive v její nejjižnější části, bezprostředně sousedící s apelací Saint-Julien. Dominantou zámku bývala dnes již zbořená věž, po níž je usedlost pojmenována (La tour = věž). Dnešním symbolem je stavba, o níž se mnozí domnívají že je onou věží, ve skutečnosti jde o holubník. A právě jeho kresbu nalezneme na etiketě tzv. třetího vína. Prvním vínem je Château Latour Grand Cru Classé, druhým Le Forts de Latour, vyráběné od roku 1966 z mladších keřů a konečně oním  třetím vínem je Le Pauillac, jehož historie se píše teprve od roku 1990. Toto víno je nejsnadnější cestou k ochutnání nedostižného stylu prestižního vinařství, jehož první vína se prodávají za astronomické částky a které potřebuje mnoho let  aby vyzrálo do lahvové zralosti.  

Jasná a intenzivní granátová barva. Vůně je složitá, skládá se z mnoha tónů, mezi nimiž dominuje aroma červeného i černého ovoce (ostružina). V ústech se víno projevuje okamžitým nástupem a opulentností. Opět převládají tóny černého ovoce. S každým douškem se víno rozvíjí, mění, otevírá a nabízí další a další paletu chutí. Taniny jsou příjemné a vyzrálé. Elegantní a vyrovnané víno, které potěší již dnes, ale tu největší radost konzumentům poskytne po několikaletém ležení.

 

GASTRONOMIE:

Složité víno si žádá také složitou gastronomii, nejlépe telecí brzlík s foie gras, nadívané hříbky à la bordelaise, či divokou kachnu na pomerančích.       

Servírujte při teplotě 15 ° C.                                           

 

Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.