Načítám...
  Zpět na výpis
Château Barrail du Blanc 2016, Grand Cru Saint Emilion

Okouzlující a elegantní víno z malého rodinného vinařství
Objem: 0,75l

Cena s DPH:
750 Kč
Cena bez DPH:
620 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Informace o produktu
REGION: Bordeaux
AOP: Saint Emilion Grand Cru
ODRŮDY: 70% Merlot, 30% Cabernet Franc
TERROIR: štěrky, jíly
ROČNÍK: 2016
ALKOHOL: 13 %
ARCHIVACE: do r. 2028

 

 

Bordeaux - asi nejznámější a nejslavnější vinařský region světa. A když se řekne Bordeaux, většina milovníků vín si vybaví zdejší proslulá červená. V oblasti najdeme hned několik prestižních apelací, odkud pocházejí ty nejslavnější značky. Jednou z nich je Saint Emilion, oblast ve které vládne odrůda Merlot. Skutečnou legendou mezi zdejšími vinaři je pan Jean Pierre Moueix - majitel slavných Châteaux jako jsou Trotanoy, La Fleur Pétrus a mnoho dalších. Krom toho má ve svém portfoliu i několik vinařství, jež exklusivně zastupuje. Jedním z nich je  i Ch. Barrail du Blanc.

 

Château Barrail du Blanc - toto malé sedmihektarové vinařství patří již více jak 150 let rodině Elliès a najdeme jej v obci Saint-Sulpice de Faleyrens. Stáří zdejších vinic - vysázených na jílovo-štěrkovitých půdách a pečlivě ošetřovaných panem Ellièsem a jeho dcerou Nathalií - je v průměru dvacet pět let.

Vinifikace tu probíhá částečně v nerezových kádích a částečně na dubových sudech (jen z 1/3 nových). Château Barrail du Blanc produkuje výjimečná vína, vyznačující se hloubkou a konzistencí.

 

Ročník 2016 patři na pravém břehu k těm nejznamenitějším a to i přes to, že jaro bylo kolosálně deštivé a hrozily plísně i jiné choroby. V červenci se však vyjasnilo a nastalo horké a suché léto, což prospívalo především odrůdě Merlot. V polovině září se dostavily mírné srážky a hrozny tak přibývaly na objemu. Konec září byl opět teplý a slunný, takže vinná réva mohla bez problémů dozrát k absolutní dokonalosti - týká se to především Merlotu, ale i Cabernet Franc dosahuje vysoké kvality. Jedinou výjimku tvoří vína z písčitých parcel apelace Saint Emilion, což však není případ tohoto château, které má své parcely na půdách jílovito-štěrkových.

 

DEGUSTACE A SNOUBENÍ S POKRMY

Víno nádherně purpurové barvy je velmi ovocné, elegantní a podmanivě pružné. Intenzivní aroma čerstvě namleté kávy, karamelu a peckového ovoce dokonale ladí s chutí, ta je šťavnatá s půvabnou ovocnou strukturou - cítíme především černé ovoce. Třísloviny jsou hebké a dokonale vyzrálé. Závěr je dlouhý a elegantní.

Toto svůdné a harmonické víno oceníte především v doprovodu s pernatou zvěřinou, vyzrálými kravskými sýry či grilovanými specialitami.

Servírujte při teplotě 16 ° C.

 

HODNOCENÍ:

91.33/100 - Wine and Degustation 09/2021
90/100 Falstaff Magazin
Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.