Načítám...
  Zpět na výpis
Château Miller La Cerda Bordeaux Supérieur 2017

Gurmánské, šťavnaté a elegantní Bordeaux, 100% Merlot
Objem: 0,75l

Cena s DPH:
440 Kč
Cena bez DPH:
364 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Informace o produktu
REGION: Bordeaux
AOC: Bordeaux Supérieur rouge kategorie A 
ODRŮDY: 100% Merlot
TERROIR: jílovito-štěrkové
STÁŘÍ VINIC: 24 let
ROČNÍK: 2017
ARCHIVACE: do 2028
ALKOHOL: 13,5 % 

 

CHARAKTERISTIKA:

Bordeaux - asi nejznámější a nejslavnější vinařský region světa. A když se řekne Bordeaux, většina milovníků vín si vybaví především zdejší slavná červená vína.

Vína hraběte Alexandera Millera de La Cerdy jsou vína plná radosti a historie. Tento aristokrat, honorární konzul v Biaritzu, má skutečně bohatý rodokmen. Na etiketě vidíme jeho prapředka Louise de La Cerdu - hraběte de Talmont sur Gironde. Tento francouzský admirál z dob stoleté války byl vnukem španělského Infanta Fernanda de La Cerdy, nejstaršího syna kastilského krále Alfonse X., a Blanky Francouzské, dcery krále Ludvíka IX. Svatého. Dějinné zvraty (i osobní peripetie) zavály jeho potomky nejprve na území dnešní Belgie a koncem XVIII. století do Ruska, kde kvůli nedovolenému souboji nalezl azyl Jacques de Castro de La Cerda, budoucí guvernér pevnosti v Revelu (dnešní Talin). V Rusku se rod udrží až do říjnové revoluce 1917, během níž bolševici zavraždí Alexandera Valentinoviče de Roberti de Castro de La Cerda, generála dělostřelectva carské armády. Zbytek rodiny prchá do emigrace v Biaritzu, včetně generálovy dcery Eleny Alexandrovny, provdané za Alexandera von Millera, někdejšího šéfa carské kanceláře a náměstka ministra zahraničí - potažmo dědečka a babičky současného majitele Château Miller La Cerda, pana Alexandera Millera de La Cerdy. 

Zajímavé předky má rovněž Alexanderova manželka Anna, hraběnka de Tolstoj. I její rodina opustila Rusko po bolševické revoluci a podle jména si lze snadno domyslet, že je praprapra..vnučkou slavného ruského spisovatele Lva Nikolajeviče Tolstého.  

 

VINAŘSTVÍ:

Zámek a vinařství zakoupili manželé Millerovi roku 2000. Do budovy, vinic i technického zázemí následně ivestovali velké prostředky a prvním vinifikovaným ročníkem se stal ročník 2004. Během několika málo let si vína Château Miller La Cerda získala množství fanoušků z řad milovníků vín i profesionálů. Nalezneme je na lístcích významných hotelů a restaurací, jako je např. Hotel Ritz v Paříži. Mezi jejich velké obdivovatele patří i Vévodkyně z Kentu.  

Vinařství nalezneme na pravém břehu řeky Garonny, v srdci apelace Entre-Deux-Mers. Tato oblast je známá především svými lehkými a svěžími bílými víny, která těží ze zdejšího jílovitého terroiru. Avšak vinice obklopující Château Miller La Cerda se vyznačují jílovito-štěrkovým terroirem. Ten, společně s dokonalou expozicí vinic, dává nejlépe vyniknout červené odrůdě Merlot. Výrobní prostory vinařství prošly roku 2013 zásadní rekonstrukcí, sklepy se zdvojnásobily, staré technologie nahradily nové fermentační nádrže, včetně jedné podzemní. Pro následné školení vína se zde používají jednoleté barikové sudy od nejlepších bednářů Francie. Nové sudy tu nepoužívají z důvodu zachování přirozené harmonie taninů a ovocných tónů. Alexandre je zastáncem tradiční výroby, spočívající v harmonii všech složek vína a v respektu k charakteristické chuti každého ročníku. Říká : « Raději vyrábíme vína přírodní, než biodynamická»

Alexanderův smysl pro perfekcionalismus dokládá skutečnost, že na trh uvádí pouze vína splňující jeho představu o dokonalosti. Pokud si není jist, raději mošt kompletně prodá a daný ročník nevyrobí. V nabídce tak v současné době chybí ročníky 2013 a 2016. 

 

ROČNÍK:

Ročník 2017 přinesl mnoho pěkných, šťavnatých, svěžích a krásně vyzrálých vín. Celkové klima přálo zejména cabernetům na levém břehu a merlotu na břehu pravém. Kvantitu v tomto roce velmi neblaze ovlivnila dvě mrazivá rána 27. a 28. dubna, díky kterým šťastnější ztratili pouze 5-10% produkce, mnozí 30-50%, ale byli i tací, kteří přišli o kompletní úrodu. Následující měsíce už byly typické pro tuto oblast. Teploty v letních měsících nedosahovaly žádných enormních hodnot a noci byly chladné. Jen deště bylo málo, po celé léto prakticky vůbec nepršelo. Déšť přišel až se začátkem září, tedy v tu nejméně hodnou dobu, kdy se již mnozí rozhodli sklízet. Kdo ale se sklizní vydržel, dočkal se vyzrálých taninů a příjemné ovocnosti. Samozřejmě, deštivé září neumožnilo vyprodukovat vína s mohutností a plností ročníku 2015, ale celková kvalita je velmi vysoká a vína jsou šťavnatá, přístupná a elegantní. To platí i pro vína hraběte Millera. Už nyní jsou - i přes svoji mladistvou živost - příjemně pitelná.

 

DEGUSTACE:

Čerstvě nalahvované víno je ještě lehce sevřené a s vyššími taniny, přesto díky teplému létu měkčí a poddajnější. Barva je výrazná s fialovými odlesky, aroma připomíná vůni černého ovoce a čerstvého koření. V ústech příjemné, čerstvé  a dokonale ovocné. Nepostrádá ani jemnou kořenitost, tak typickou pro všechna vína z Bordeaux. Je jisté, že své lahvové zralosti dosáhne brzy. Závěr je delší a živý. 

                 

GASTRONOMIE:

Díky svému mládí a čerstvosti je ideálním gastronomickým vínem. Vyzkoušejte s masovými pokrmy a méně vyzrálými kravskými sýry.

Servírujte při teplotě 16 - 17 ° C.    

Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.