Načítám...
  Zpět na výpis
Crémant d´Alsace «Katz Brut», Domaine René Meyer et fils

Velice jemné a gurmánské bublinky pro každou příležitost.Špičková kvalita.
Objem: 0,75l

Cena s DPH:
490 Kč
Cena bez DPH:
405 Kč
Dostupnost:
vyprodáno
Tento produkt nelze koupit
Informace o produktu
VINAŘSKÁ OBLAST: Alsasko
AOC:  Crémant d´Alsace
ODRŮDY:  Chardonnay, Pinot Auxerrois a Pinot noir
VĚK VINIC: v průměru 35 let
ROČNÍK:  NV
KATEGORIE: Extra-Brut
DOZÁŽ:  3 g/l
ALKOHOL: 12,5 %
ARCHIVACE: max. 4 roky

 

 

Domaine René Meyer hospodaří na 12,5 hektarech vlastních vinic, které se nacházejí na svazích kolem městečka Katzenthal. Většina parcel profituje z jílovito-vápenitého terroiru, jenž dává vínům bohatost, plnost, kořenité aroma, mohutnou strukturu a živou svěžest. Vinařství produkující na šestatřicet různých vín dnes vedou Jean-Paul Meyer se svoji ženou Magali. 

 

PROCES VÝROBY

Hrozny určené pro výrobu tohoto crémantu jsou sklízeny těsně před zahájením běžné sklizně, jedině tak může být garantována kvalita budoucího šumivého vína, především pokud jde o strukturu a svěžest. Ty jsou totiž - společně s ovocností - nejdůležitějšími faktory, které určují celkový charakter a kvalitu všech crémantů.

Hrozny, prošlé přísnou selekcí, jsou lisovány v celku. Lisování je pozvolné a šetrné, aby nedocházelo k uvolnění nežádoucích aromat do moštu. Díky delšímu kontaktu šťávy se slupkami pinotu noir získává víno svoji typicky narůžovělou barvu, které se říká œil de Perdrix - koroptví oko. Základní víno je vinifikováno stejně jako běžné bílé víno: po skončení alkoholické fermentace a usazení hrubých kalů přicházejí na řadu přetáčení (soutirage), číření, filtrace a plnění do láhví. V tu chvíli je víno připravené na druhotné kvašení, které probíhá přímo v láhvi, tedy tzv. tradiční metodou (méthode traditionnelle). Poslední fází je setřesení kalů, odstřelení sedimentu a uzavření korkovou zátkou s drátěným košíčkem.

 

DEGUSTACE

Jemně narůžovělá barva s měděnými odlesky a velmi jemné, dlouhotrvající perlení. Svůdně květinové aroma s ovocnými tóny letních jablek a červeného ovoce. Lehce krémová chuť evokuje především jahody, bílý rybíz, zelená jablka, mandle a citrusové plody. Víno působí velmi svěžím a živým dojmem, je křupavé, suché a gurmánsky opojné. Středně dlouhá dochuť s minerálním podtónem.

PÁROVÁNÍ

 Ideální aperitiv i digestiv. Pokud jde o párování s pokrmy, vyzkoušejte k rybám, drůbeži, foie gras anebo k lehčím dezertům.

Servírujte při teplotě  8° - 10°C  

 

HODNOCENÍ

*  Guide Hachette
4,3/5  - Vivino
Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.