Načítám...
  Zpět na výpis
Riesling «Les Terrasses Clos des Escargots» 2020, René Meyer et Fils, Katzenthal

Svěží a minerální Riesling.
Objem: 0,75l

Cena s DPH:
420 Kč
Cena bez DPH:
347 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Informace o produktu
VINAŘSKÁ OBLAST: Alsasko
AOC: Alsace
ODRŮDA: Riesling
VĚK VINICE: 32 let
VÝMĚRA: 0,65 hektaru
TERROIR: Jílovito-vápencové terasy
VÝNOS: 55 hl/ha
ROČNÍK: 2020
ALKOHOL: 12,5 %
CUKERNATOST: suché (4 g/l)
PRODUKCE: 3 700 láhví
ARCHIVACE: do 2030  

 

 

Domaine René Meyer hospodaří na 12,5 hektarech vlastních vinic, které se nacházejí na svazích kolem městečka Katzenthal (Kočičí údolí), malé obce, ležící severozápdně od Colmaru. Většina zdejších parcel profituje z jílovito-vápencového terroiru, jenž dává vínům bohatost, plnost, kořenité aroma, mohutnou strukturu a živou svěžest. Vinařství, založené roku 1960 René Meyerem a produkující na šestatřicet různých vín, vedou dnes Jean-Paul Meyer a jeho žena Magali.  

 

SCHNECKENBERG - VÝJIMEČNÝ TERROIR

Montagne des Escargots, neboli po alsasku Schneckenberg, je jedinečný terroir, nacházející se na nejvyšších svazích kolem města Witzenheim. Výjimečnost způsobují jak jeho nadmořská výška (320 m.n.m.) a terasové pěstování révy, díky čemuž jsou hrozny dokonale "provětrávány", tak zdejší do červena zabarvená půda s vysokým obsahem vápence. Právě díky němu je zde zvýšený výskyt hlemýžďů - odtud název Schneckenberg. Díky chladnějšímu klima se vína z této parcely vyznačují skvělou svěžestí. 

PROCES VÝROBY

Striktně manuální sklizeň a pečlivé třídění hroznů. Pozvolné a šetrné lisování probíhá v pneumatickém lisu, následná fermentace i zrání vína ve velkých dubových sudech (foudre).

 

DEGUSTACE

Dík příkladné čistotě a klasicismu víno potěší všechny milovníky ryzlinku, tohoto vznešeného klenotu alsaských vinic. Světle zlatá barva se zelenkavými odlesky a jemný, svěží buket, v němž rozpoznáváme tóny bílých květů. Ústa jsou atakována velkou živostí a minerálností, na patře cítíme citrusy, broskve a meruňky, ale také nenápadnou muškátovou příchuť. Závěr je suchý, středně dlouhý. 

PÁROVÁNÍ

Díky svěží kyselince víno dokonale hasí žízeň a lze jej tak doporučit jako aperitiv. Skvěle se bude hodit k mořským plodům, především k ústřicím. Ze sýrů bude skvělou volbou vyzrálé Comté

Doporučená teplota servisu 8 ° - 10 °C.

 

HODNOCENÍ

**  Guide Hachette (Coup de Coeur)

 

Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.