Načítám...
  Zpět na výpis
Champagne Perseval-Farge "C. de Chardonnay" Premier Cru, brut

skvělý a vyzrálý blanc de blancs, ideální gastronomické šampaňské
Objem: 0,75l

Cena s DPH:
860 Kč
Cena bez DPH:
711 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Informace o produktu
AOP: Champagne 1er Cru
OBLAST: Montagne de Reims (Chamery)
TERROIR: jíly a písky
STÁŘÍ VINIC: průměr 30 let
ODRŮDA: 100 % Chardonnay
ROČNÍKY:  56 % 2011, 32 % 2012, 10 % 2010 a 2 % 2008
DOZÁŽ:  5 g/l
ALKOHOL: 12 %
MALOLAKTIKA: částečná, 22 % bez malolaktické fermentace
POZNÁMKA:  20% školeno ve dřevěných sudech
 
NOS: ovoce, pražené oříšky, med
ÚSTA: elegantní, citrusové plody, zelená jablka 
GASTRONOMIE: ryby, mořské plody, drůbež 
ARCHIVACE:  do r. 2027
 
BIO-CERTIFIKACE: HVE
 

 

Dokonalé ruční řemeslo - tak odborníci charakterizují vína malého rodinného vinařství Perseval-Farge z Chamery. První vinici tu vysadili předci současných majitelů už roku 1808. Isabella a Benoist Persevalovi hospodaří s respektem k dědictví předků i přírodě, jsou držiteli certifikátu HVE a řemeslný proces výroby jim umožňuje zachovávat ve vínech autenticitu a čistotu moštových odrůd. Výsledná cuvée jsou rafinovaná a výrazná.

Za dob Benoistových rodičů patřily k domu pouhé 2 hektary vinic. Jejich syn rozšířil výmeru na dnešních 4,17 hektaru. Jedná se tedy o relativně mladé vinice, vysázené mezi lety 1982 - 1988. Dnešní průměrná roční produkce činí okolo 25 - 35 tisíc láhví ročně a skládá se ze široké škály rovných jedenácti cuvée !

Zdejší vinař nemá rád jednoduchost a tak každé z těchto cuvée je opravdovým pokladem. Je až neuvěřitelné, kolik stylů dokáže Benoist vykřesat z jediného místa. Pro Persevalovi je na prvním místě zdejší terroir, k výrobě svých vín přistupují s pokorou a úctou. Tradice kraje Champagne je pro ně zákonem nejvyšším. Tvrdí, že je to právě Terroir, jež vytváří nekonečné množství variací . A to je důvod, proč jsou jejich vína dokonalým odrazem zdejšího terroiru - všechna cuvée jsou elegantní a vytříbená až k dokonalosti.          

TERROIR

Všechny rodinné parcely se nacházejí v katastru obce Chamery, ležící v severní části Montagne de Reims, které se také říká Petite Montagne. Tyto vinice nesou klasifikaci Premier Cru. Většina jich leží ve střední a horní části zdejších svahů s vápencově-jílovitou půdou, zbytek pak v jejich spodní části s půdou jílovito-písčitou. 

 

PROCES VÝROBY

Sklizeň probíhá ručně, hrozny následně procházejí přísnou selekcí. Lisování probíhá v tradičním lisu Coquard. Většina  základního vína kvasí v nerezových kádích, 20 % pak ve starších sudech z francouzského dubu (3 - 4 letých). 78 % následně projde i malolaktickou fermentací. Po přidání tirážního likéru jsou láhve s doposud tichým vínem uzavřeny korunkovým uzávěrem a druhotné kvašení v láhvi může začít. Hotové šampaňské pak stráví dalších 72 měsíců na kalech, teprve pak přijde na řadu degorzáž. Po odstřelení sedimentu je víno dolito expedičním likérem s nízkou dávkou cukru (5 g/l). Výsledkem je elegantní a zároveň řízné šampaňské

 

DEGUSTACE

C de Chardonnay je velmi atypický blanc de blancs z písčitých a jílovitých půd v Chamery, které jsou klasifikovány jako 1er Cru. Výsledné víno se vyznačuje velkou expresivní čistotou a čerstvostí, je přímé i bohaté. Aroma květinových tónů se snoubí s tóny ovoce, citronové kůry a mandlí. V ústech překvapuje mnohovrstevnatou chutí, jíž dominují tóny citrusů a zelených jablek. Závěr je dlouhý a velimi minerální, celkový dojem elegantní a vyvážený. 

GASTRONOMIE                              

Pokrmy z ryb (nejlépe jednoduchá úprava na grilu), plody moře, lehčí úpravy drůbeže.

Servírujte při teplotě  8 - 10 °C

 
 
HODNOCENÍ
*  Guide Hachette
Zlatá medaile Bettane et Dessauve
 
Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.