Načítám...
  Zpět na výpis
Champagne Perseval-Farge "C. de Pinots" Premier Cru, brut

delikátní směs Pinotu noir a Pinotu meunier
Objem: 0,75l

Cena s DPH:
870 Kč
Cena bez DPH:
719 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Informace o produktu
AOP: Champagne 1er Cru
OBLAST: Montagne de Reims (Chamery)
TERROIR: Jíl, vápenec a písky
ODRŮDY: 45 % Pinot noir, 55 % Pinot meunier
ZÁKLADNÍ ROČNÍK: 86 % 2013
REZERVNÍ VÍNA: 7 % 2012, 7 % 2011
DOZÁŽ:  6,5 g/l
MALOLAKTIKA: 5% bez malolaktické fermentace
POZNÁMKA: 19 % školeno v dřevěných sudech   
ALKOHOL: 12 %
 
NOS:  ovocné aroma, především třešně a švestky
ÚSTA: gurmánsky ovocná a svěží
GASTRONOMIE: zauzená kachní prsa, masa, uzeniny
ARCHIVACE: do 2028
 

 

Dokonalé ruční řemeslo - tak odborníci charakterizují vína malého rodinného vinařství Perseval-Farge z Chamery. První vinici tu vysadili předci současných majitelů už roku 1808. Isabella a Benoist Persevalovi hospodaří s respektem k dědictví předků i přírodě, jsou držiteli certifikátu HVE a řemeslný proces výroby jim umožňuje zachovávat ve vínech autenticitu a čistotu moštových odrůd. Výsledná cuvée jsou rafinovaná a výrazná.

Za dob Benoistových rodičů patřily k domu pouhé 2 hektary vinic. Jejich syn rozšířil výmeru na dnešních 4,17 hektaru. Jedná se tedy o relativně mladé vinice, vysázené mezi lety 1982 - 1988. Dnešní průměrná roční produkce činí okolo 25 - 35 tisíc láhví ročně a skládá se ze široké škály rovných jedenácti cuvée !

Zdejší vinař nemá rád jednoduchost a tak každé z těchto cuvée je opravdovým pokladem. Je až neuvěřitelné, kolik stylů dokáže Benoist vykřesat z jediného místa. Pro Persevalovi je na prvním místě zdejší terroir, k výrobě svých vín přistupují s pokorou a úctou. Tradice kraje Champagne je pro ně zákonem nejvyšším. Tvrdí, že je to právě Terroir, jež vytváří nekonečné množství variací . A to je důvod, proč jsou jejich vína dokonalým odrazem zdejšího terroiru - všechna cuvée jsou elegantní a vytříbená až k dokonalosti.          

 

TERROIR

Všechny rodinné parcely se nacházejí v katastru obce Chamery, ležící v severní části Montagne de Reims, které se také říká Petite Montagne. Tyto vinice nesou klasifikaci Premier Cru. Většina jich leží ve střední a horní části zdejších svahů s vápencově-jílovitou půdou, zbytek pak v jejich spodní části s půdou jílovito-písčitou. 

 

PROCES VÝROBY

Sklizeň probíhá ručně, hrozny následně procházejí přísnou selekcí. Lisování probíhá v tradičním lisu Coquard. Většina  základního vína kvasí v nerezových kádích, zbytek pak ve starších sudech z francouzského dubu (3 - 4 letých). 95 % následně projde i malolaktickou fermentací. Po přidání tirážního likéru jsou láhve s doposud tichým vínem uzavřeny korunkovým uzávěrem a druhotné kvašení v láhvi může začít. Hotové šampaňské pak stráví dalších minimálně 60 měsíců na kalech, teprve pak přijde na řadu degorzáž. Po odstřelení sedimentu je víno dolito expedičním likérem s nízkou dávkou cukru (6,5 g/l). Výsledkem je lehce pikantní a minerální šampaňské

 

DEGUSTACE

C de Pinots je nádherně strukturované víno půvabné barvy a jemného perlení. Jedná se o ideální gastronomické víno, které nejlépe vynikne právě v kombinaci s pokrmy.

Barva je slámově-zlatá s měděnými odlesky, vůně nabízí komplexní aroma sušených meruněk, bílých třešní, skořice, jablek a briošek, stejně tak jemné podtóny bylinek, minerality a ušlechtilého dřeva. V chuti překvapí lehce slaný nástup, následovaný jemnými tóny rybízu, švestek a opékaných lískových oříšků. Šampaňské s mohutnou "křídovou" strukturou a elegantní vyváženou strukturou, která upoutá nejen milovníky pinotů. Dochuť je dlouhá a ovocná.

GASTRONOMIE

Skvěle doprovodí složitější pokrmy z ryb (např. losos se šalotkou, čočkou a hořčičnou omáčkou), drůbežího či vepřového masa, ale můžete zkusit i hovězí a není třeba bát se ani steaků, na grilu -  toto šampaňské na to má ! 

Servírujte při teplotě 8 - 10 °C 

 

HODNOCENÍ:

Ian Cauble (Master Sommelier) o tomto víně napsal: «Toto šampaňské je extrémně vinného charakteru - je jedním z nejopulentnějších a nejexpresivnějších blanc de noirs z oblasti Montagne de Reims»

*  Guide Hachette
91,3/100  Cellar Tracker
90/100  Wine Searcher, The Champagnist
 
NAŠE HODNOCENÍ:
17/100
 

 

Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.