Načítám...
  Zpět na výpis
Champagne Charles Ellner «Carte blanche» Brut

příjemně strukturované šampaňské klasického střihu
Objem: 0,75l

Cena s DPH:
720 Kč
Cena bez DPH:
595 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Informace o produktu
AOP: Champagne
ODRŮDY: 30% Pinot noir, 40% Pinot Meunier, 30% Chardonnay
ROČNÍK: NV
KATEGORIE: brut
DOZÁŽ: 8 g/l
ALKOHOL: 12,5 %
POZNÁMKA: 36 měsíců zrání na kalech
 
NOS: ovoce, koření
ÚSTA: svěží, ovocné (citrusy, jablka, rybíz), jemně minerální
GASTRONOMIE: aperitiv, mořské plody
ARCHIVACE: 2023
 

 

 

Maison Charles Ellner byl založen roku 1925, kdy jeho zakladatel Charles Emile Ellner nakupuje své první malé vinice. Podle rodinné legendy do té doby pracoval u nejmenovaného proslulého výrobce coby remuer, neboli setřásač kalů. Povahy byl prý nespoutané, avšak k vínu a vinicím přistupoval s neobyčejnou láskou a pokorou. Tyto vlastnosti po něm ostatně zdědili i jeho následovníci. Maison Charles Ellner je po celou dobu své existence podnikem nezávislým, rodinným.

Rodina dnes hospodaří celkem na 50 hektarech vinic, které vlastní ve všech pěti oblastech a které se tak nacházejí v rozličných terroirech. Jsou mezi nimi také parcely klasifikované jako Premier Cru i Grand Cru. Díky této rozmanitosti produkuje dům Charles Ellner širokou škálu osobitých cuvée, vyznačujících se elegancí a harmonií. Hlavní slovo má především odrůda Chardonnay, proto mají zdejší vína výraznou ovocnost a dlouhý, svěží závěr. Od roku 2001 rodina hospodaří v souladu s trvale udržitelným zemědělstvím a respektem k životnímu prostředí. Společnost nepoužívá žádná chemická hnojiva. Sklizeň je výhradně ruční, hrozny jsou lisovány ve třech nových pneumatických lisech.

DEGUSTACE:

CARTE BLANCHE je základním šampaňským vínem domu Ellner. Po skončení druhotného kvašení vyzrávalo víno na kalech další tři roky.

Jemné a elegantní šampaňské upoutá jasně žlutou barvou, v nose cítíme aroma červeného rybízu, pomerančové kůry a bílého pepře. V ústech je víno lahodné a velmi šťavnaté, cítíme především červené ovoce, dále jemné nuance zralých jablek a citrusových plodů. Závěr je středně plný s příjemnou mineralitou. Velmi svěží a živé víno, poměr kvalita/cena je více jak příznivý.

GASTRONOMIE:

Ideální především jako aperitiv, ale lze jej servírovat též k lehkým předkrmům či mořským plodům.

Servírujte při teplotě  8 - 10 °C

 

OFICIÁLNÍ HODNOCENÍ:
91/100 - Wine Spectator
Stříbrná medaile - Gilbert & Gaillard
Bronzová medaile - Decanter
 
NAŠE HODNOCENÍ:
16/20

 

Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.