Načítám...
  Zpět na výpis
Nuits-Saint-Georges Premier Cru «Les Perrières» 2015

Opulentní Pinot noir z výjímečného ročníku 2015
Objem: 0,75l

Cena s DPH:
1 620 Kč
Cena bez DPH:
1 339 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Informace o produktu
REGION: Burgundsko
AOP: Nuits-Saint-Georges Premier Cru
OBLAST: Côte de Nuits
ODRŮDY: 100% Pinot noir
PŮDA: jílovito-vápenitá na strmých svazích
STÁŘÍ VINIC: 15 - 85 let
ROČNÍK: 2015
ALKOHOL: 13,5 %
DOPORUČENÁ ARCHIVACE: do 2030 
LIMITOVANÁ PRODUKCE - 600 láhví   

 

 

Ačkoliv se Hervé Kerlann narodil v Bretani a dětství strávil v Bordeaux, je Burgunďanem tělem i duší. V roce 1998 zakoupil v obci Meursanges (nedaleko Beaune) Château de Laborde, které nechal roku 1678 vybudovat na místě někdejší pevnosti z XI století. Tento zámek býval v minulosti nazýván burgundským Versailles. Hervée Kerlann zde vytváří vína, která jsou dokonalým otiskem zdejších jedinečných terroirů. 

 

TERROIR

2,5 hektarová vinice Les Perrières (někdy též v jednotném čísle Le Perrière) leží jižně od obce Nuits-Saint-Georges. Půda je zde velmi kamenitá s vysokým obsahem jílu a křídy. Její název (ostatně, v Burgundsku velmi častý) odkazuje na nedaleký lom (pierre = kámen). Kamenitá struktura této parcely zajišťuje hroznům brzké a dokonalé vyzrávání.

ROČNÍK

Ročník 2015 patří mezi ty největší, vše běželo velmi rychle: časný příchod jara přinesl brzké květenství, vydařené a značně horké léto umožnilo hroznům vyzrát do přímo ideální kvality, takže během sklizně, která započala už koncem srpna, mohli vinaři hovořit o skvělém ročníku. Jedinou nevýhodou jsou o něco menší výnosy - bobule byly velmi malé, zato však koncentrované. Vysoká kvalita a nižší produkce se podepsaly na vyšších cenách vín z tohoto ročníku.                                         

DEGUSTACE

Nádherně koncentrované víno nese osobitý rukopis Hervého Kerlanna. Po vinifikaci byla víno školeno dalších 12 měsíců v barikových sudech (50 % nových). Barva  je  sytě červená a víno po prvním přivonění prozrazuje velký aromatický potenciál,  který postupně přímo exploduje do mnohovrstevnaté vůně černých višní, borůvek, fialek a mentolu. Chuť je koncentrovaná,  plná zralého ovoce, dokonale vyzrálé třísloviny překvapí svoji sametovou hebkostí. Dlouhý a šťavnatý závěr vyniká příjemnou svěžestí, vybízející k dalšímu napití.    

GASTRONOMIE

Skvěle doprovodí grilovaná kachní prsa a výraznější sýry Servírujte při teplotě 15° C. 

 

HODNOCENÍ:

93/100 - Wine Decider
90/100 - Wine Searcher

Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.