Načítám...
  Zpět na výpis
Vin de Pays d´Oc "Viognier" 2018 BIO, Domaine des Homs

okouzlující ovocný viognier vysoké kvality
Objem: 0,75l

Cena s DPH:
390 Kč
Cena bez DPH:
322 Kč
Dostupnost:
skladem
Počet:
Ks
Informace o produktu
REGION: Languedoc
KATEGORIZACE: Vin de Pays d´Oc
ODRŮDY: 100% Viognier
ROČNÍK: 2018
ALKOHOL: 13,5%
VÝNOS: 27 hl/ha
CERTIFIKACE: BIO

 

CHARAKTERISTIKA:

Malé rodinné vinařství najdeme v oblasti Minervois, asi 15km od známého středověkého města Carcassonne. Domaine des Homs se pyšní třemi hvězdičkami v Guide Hachette! Podnik vede Jean-Marc Crozal společně s manželkou Anne. Rodiny obou partnerů patří mezi prastaré vinařské rodiny oblasti Languedoc. Než Jean-Marc vinařství převzal, zabývala se rodinná firma pouze prodejem hroznů a moštu. To se ale změnilo roku 2000. Jean-Marc nyní úročí své zkušenosti, které po vystudování vinařské univerzity v Suzela-Rousse načerpal během let strávených ve slavném vinařství Mont Redon v Chateauneuf du Pape.

Le Viognier je vyráběno z hroznů malé 2 hektarové parcely osazené roku 1999. Jedná se jílovito-oblázkové terasy, kde se díky skvělému mikroklima této odrůdě obzvlášť daří. Výnos je silně redukován - 27 hl/ha. Také zde nepoužívají vůbec žádnou chemii a ruční sklizeň probíhá výhradně do malých přepravek. Fermentace probíhá z části v inoxových tancích a částečně v dřevěných kádích. I následné jednoleté školení vína probíhá z jedné poloviny na  barikových sudech a z druhé v nerezových tancích.

Víno si nejlépe vychutnáme jako mladé, kdy je svěží a ovocné. Barva je zlatá se zelenkavými odlesky, vůně aromatická, cítíme především svěží tóny bílých květů, meruněk a broskví. V ústech je komplexní, bohaté, opět se projevují meruňky s broskvemi, tělo je dobře strukturované, mocné a dochuť dlouhá.                                             

GASTRONOMIE:

Aperitiv, pokrmy z ryb, grilovaná drůbež.
Výborně se hodí k asijské kuchyni, anebo k zapékaným svatojakubským mušlím.
Ze sýrů vybírejte především ty kozí.
Servírujte při teplotě 8°C.
 
HODNOCENÍ:
16,5/20 - Jancis Robinson
 
Diskuse (0)

V diskuzi není zatím žádný příspěvek, buďte první!

Nové téma

E-mail není v diskuzi zveřejněn
Provozovatel je oprávněn nezveřejnit příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo jinak nevhodné.