Načítám...
Na návštěvě u Batard-Langelier
  Zpět na úvod
Léto je ta nejlepší doba k návštěvě vinařů, nejsou příliš zaneprázdněni a tak s nimi lze v klidu a pohodě diskutovat o jejich vínech, parcelách i záměrech. Proto jsme se rozhodli vyrazit za několika vinaři, jejichž vína máme v portfoliu. První volba padla na malé rodinné vinařství Batard-Langelier, sídlící v oblasti Muscadet, jejichž skvělá vína jsme Vám poprvé (a s nadšením) představili v listopadu 2017.            
Dnešní reportáž přináší dobré zprávy o velmi slibném ročníku 2018. Slunce konečně září a ve spojení s atlantickým větrem vysušuje vinice, které byly po vytrvalých květnových a červnových deštích ohroženy plísněmi. Pokud vše půjde jak má, sklizeň lze očekávat kolem 5. září, tedy cca o deset dní dříve než je obvyklé.  
 

 

 VÝSADBA PRO BUDOUCÍ GENERACE                    

Další ze skvělých zpráv je ta, že se podařilo vysadit novou vinici o rozloze 1, 2 hektaru na pozemku Clos St. Vincent v apelaci Monnières St Fiacre, odkud pocházejí hrozny pro výrobu vín Métaphore. Vinohrad tohoto Cru je tvořen převážně vinicemi na levém břehu řeky Sèvre, často v místech bývalých větrných mlýnů. Svahy jsou zde logicky velmi strmé, převládají jemné  pískovito-jílovité půdy, zasahující však jen do střední hloubky. Tyto písky jsou vlastně rozpadlé kvádry ruly. V příštím roce na jaře se počítá s výsadbou dalšího 1 hektaru. Celá výsadba trvala dvanáct dní - deset dní Jéremie parcelu připravoval a samotná výsadby pak zabrala týmu jeho spolupracovníků pouhé dva dny. A to práci komplikovaly vydatné jarní deště. Půda byla rozmoklá a nebylo možné na ni vjet s těžkými traktory. Naštěstí deště ustaly, půda se začala pomalu vysušovat, přičemž si stále zachovávala dokonalou vlhkost, která je tak důležitá pro zdárný rozvoj a uchycení čerstvě vysázených rostlinek. Bohužel, z této vlhkosti profitují rovněž rozličné plevely....
 

BIOLOGICKÝ BOJ S PLÍSNĚMI            

Jarní deště byly letos v regionu Muscadet obzvlášť vydatné. Ekologické vinařství se proti plísním může bránit výhradně bez použití chemie. Povoleny jsou tak jen přípravky na bázi mědi, které lze aplikovat jako prevenci před plísněmi z vlhka a dešťů. Následně vše probíhá přibližně takto: přes vinohrad se přežene bouřka, vinař nejprve čeká, dokud se vinice dostatečně sama nevysuší, pak ji obhlédne a vyhodnotí škody. Pak se už jen modlí za slunce a vítr. Naštěstí je Muscadet pouhých 50 km od Atlantiku, takže vítr se většinou záhy dostaví.            
 
V letošním roce bylo malé procento listů postiženo plísní révovou, lupeny mají nažloutlé až oranžově zbarvené fleky s olejovým aspektem. Paradoxní je, že olej podobného základu (z pomerančové kůry) je mnoha ekologickými vinaři (včetně Jéremieho) používán po deštích jako prevence před hrozbou následných plísní. Působí zároveň jako "vysušující mast" listů i jako antiseptikum proti plísni révové.
 

SPECIFICKÝ ŘEZ: GUYOT NANTAIS                       

Zdejší poučka říká: Tři hlavy jsou lepší jak jedna! A tak jsou v Muscadetu hlavy řezá-ny podle Guyota, ale v nantaiském stylu. Dvě jsou prořezány a třetí hlava se nechává jako jistota pro případ, že by přišly silné jarní mrazy. V letošním roce se urodilo skutečně mnoho hroznů, což nám Jéremie potvrdil a zároveň dodává, že chce udržet dostatečně nízký výnos, aby tak zajistil kvalitu a koncentraci všech hroznů. Hodlá proto sáhnout k tzv. "zelené sklizni". Hrozny jsou letos až třikrát větší jak obvykle!  

 

ZÁKLADNÍ ÚDAJE                       

Doména hospodaří na celkové ploše 24 hektarů (včetně nově osázené vinice). 

*   6,5 ha v Clos St. Vincent (křemičitá a písčitá půda, rozpadlá rula)

*   7 ha převážně na půdách s krystalickými horninami, převážně Gabro (hornina sopečného původu zelené až černé barvy, která dává vínu výraznou minerálnost a schopnost dlouho vyzrávat).

*    6 ha na křemičito-jílovitých půdách na podloží drcené biotitické žuly a zvětralých hornin

*    3,5 ha převážně jílovité půdy

*     1 ha IGP

 

DEGUSTACE  

 

DOPOSUD NENALAHVOVANÁ VÍNA - DEGUSTACE Z KÁDÍ                       

V Domaine Batard-Langelier používají starou nantaiskou metodu kvašení v za-budovaných betonových tancích. Celý sklep je malým muzeem plným starých nástrojů, lisů, zařízení.... Víno nabíráme pipetou. 

 
Didascalie 2017

Hrozny ze dvou různých parcel. V nose cítíme především ananas, bílé broskve a jasmín. V ústech dominují citrusové plody, mineralita a příjemná slanost. Harmonické víno půjde do láhví během několika týdnů. 

 
Oxymore 2017

Víno těží z minimálně dvouletého zrání na kvasinkách. Zatím je mladé a zatím neukazuje svo-ji sílu a potenciál. Je to ještě "miminko". Přesto však pěkně strukturované, aromatické. Cítíme rostlinné tóny, tymián, citrusové plody. Ty jsou zřejmé i v ústech, kde dominuje výrazná kyselinka, pomalu se však tvoří i jemná smetanová struktura, která vynikne po dalším dvouletém zrání v tanku. 

 
Oxymore 2016
Jaký to rozdíl, ačkoliv se jedná o víno, které je o pouhý rok starší! Cítíme jemný náznak lískového oříšku, lehkou slanost a uzenost citrusové chuti a zejména jistou krémovost a pří-jemnou slanost s vyváženou kyselinkou. Víno již začíná mohutnět. Do láhví bude stočeno příští prázdniny. 
 
 

VÍNA AKTUÁLNĚ DOSTUPNÁ - DEGUSTACE Z LÁHVÍ           

 
Polaris 2017

Víno pochází z rozličných parcel převážně metamorfních půd, avšak z mladých vinic.Velmi intenzivní nos s dominantními tóny exotického ovoce: citrusy, ananas. V ústech je pří-jemné, nikterak složité, výrazně však ovocné a svěží. 

 

Didascalie 2017

Pro výrobu tohoto vína se využívají vinice s krystalickým podložím horniny Gabro. U tohoto cuvée se vždy dbá, aby vynikla slanost vyvážená příjemnou ovocností a svěžestí.Aroma bílých broskví, hrušky a jasmínu je provázena chutí citrusových plodů. Závěr je delší a komplexní. 

 

Métaphore 2017

Vinice na pozemcích Clos St. Vincent (rulové podloží).Komplexní vůně skvěle kombinuje citrusy s jemným květinovým aroma. Nástup vína je přímý a slaný, na patře se pak rozvinou tóny masitého bílého ovoce a citrusových plodů. Krásné minerální víno jemné slanosti, struktury a dlouhé dochuti.   
 

Oxymore 2014

Vinice na mělkých půdách (10 - 15 cm.) s podložím hornin Gabro.Explozivní vůně bílého ovoce, hrušek a medu. Rovněž ústa jsou plná, ovocná a výrazná je čerstvost vína. Toastový závěr je dlouhý a minerální.